Istennek  legyen  hála,  augusztus  hónapban  befejeződött  a  Református  gyülekezeti ház teljes  külső felújítása.

A  felújítási munkálatokra a kivitelezőt a beérkezett  árajánlatokból  választotta  ki  a  presbitérium. A kiválasztásnak fő szempontjai voltak: 
a  legkedvezőbb  árajánlat,  I.  osztályú  építőanyagok  felhasználása,  a  generál  kivitelezés  vállalása  (tetőszerkezet és tetőcserép cseréje,  tetőcsatorna  szerelése,  csapadékvíz  elvezetésének  kiépítése, a homlokzat részleges javítása, a teljes homlokzaton  nemesvakolat  falburkolat elkészítése,  valamint  a  felújítási munkálatok  augusztus  végéig  (iskolakezdés  ellőttig) történő befejezés vállalása volt. A fenti szempontok alapján a presbitérium, Kiss Imre kőműves mester egyéni vállalkozó  árajánlatát értékelte  legkedvezőbbnek. A műszaki ellenőri munkálatokat pedig Kristóf Gábor látta el. Ennek alapján a felújítási munkák július végén kezdődtek el és a vállalás szerinti határidőre, augusztus végére befejeződtek. A mesterek a  nyári  forróságban,  rekkenő  hőségben végezték a munkát a tetőn, ahol a hőmérséklet a 40 fokot is gyakran meghaladta. Ezért is, és a kiváló szakipari munkálatokért, köszönet és elismerés illeti a mesterek  munkáját,  igazán  gyönyörű  és  szakmailag is kiváló munkát végeztek. A műszaki átvételkor semmilyen kifogást nem  talált a bizottság a műszaki ellenőr is minden  dokumentumot  rendben  talált.  Nagy öröm  mindannyiunk  számára,  hogy  a gyülekezeti ház felújításával nem csak az épület esztétikai látványossága, hanem az állagának  évtizedekre történő  megóvása is megvalósult. Ezért a presbitérium szeretettel köszöni meg a felújítási munkálatokban résztvevők munkáját és a költségforrásait:  így  a  Bács-Kiskunsági Református Egyházmegye a jelentős támogatását, a gyülekezet tagjainak az adományait és a kivitelezést végző vállalkozó fizetési tolarencia felajánlását. Ez utóbbit azért, mert  az  eredeti tervekhez  képest,  egy ütemben  felújításra  került  az  udvarfelőli, valamint az északi homlokzati fal burkolata is, ezáltal teljessé válhatott a teljes külső felújítás. Ez természetesen többletköltséggel is járt, amelynek kifizetéséhez, további anyagi  erőforrás  gyűjtésére kaptunk lehetőséget. Isten  iránti  hálával  és  köszönettel,  minden jókedvű adakozónak és támogatónak az áldozatvállalását, Isten gazdag áldását kérve életükre és munkájukra.

 

Holczmann Mihály
egyházközség gondnoka
Református gyülekezeti ház felújítása